Hotel Cetro
Det bekväma Hotel Cetro Belo Horizonte är beläget mindre än 1 km från Parque Municipal Américo Renné Giannetti och endast 350 meter från Saint Joseph Church. I hela boendet finns WiFi.
Gästerna kommer att uppskatta ett väldigt bra läge inom några kvarter från Praca Rui Barbosa. Detta hotell har ett läge ungefär 19 minuter till fots från Espaco do Conhecimento UFMG. Leksaksmuseum ligger cirka 2 km bort, och tunnelbanestationen Centralstation ligger en kort bit från Cetro i Belo Horizonte. Busstationen Intermunicipais är belägen inom 10 minuter till fots från det bekväma hotellet.
Gästerna kan använda badlakan och handdukar i de privata badrummen som är utrustade med en separat toalett och en dusch.
Restaurangen McDonald's är också belägen mindre än 250 meter bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Inga husdjur
På rummet
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det bekväma Hotel Cetro?
Det tar 5 minuter till fots att komma från det bekväma Hotel Cetro till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Hotel Cetro?
Mellan Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats och Hotel Cetro är det 5 km. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid det bekväma Hotel Cetro?
Det bekväma Hotel Cetro erbjuder gästerna parkering. - 🚎
Finns det några hållplatser bredvid Hotel Cetro?
Den närmaste busstationen till Hotel Cetro är Edificio Levy (mindre än 5 minuter till fots från) och den närmaste tunnelbanestationen är Centralstation (mindre än 550 meter bort). - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuder detta hotell?
Detta hotell erbjuder gratis avbokning. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på det här bekväma hotellet?
Ja, arbetsbord finns i vissa rum på det här bekväma hotellet.